Manuel vites araç kiralarken bilmeniz gerekenler

Araç kiralarken kiralayacağınız aracı kararlaştırın. Bu konuda web sitemizdeki yazılarımızın size fazlaca faydası olacaktır.

Manuel Vites Araba

Özellikle sürüş konusuna değinecek olursak yeni araç kullanmaya başlayanlar ve büyük ölçüde şehir içinde araç kullananların tercihi otomatik vitesten yana oluyor. Şehir içinde dur kalk işleminin çok olacağından manuel araçlardaki debriyaj ve vites değişimi aşırı yorucu olabiliyor. Keyfini düşünün insanlar tercihini manuel vitesten yana kullanmıyorlar.

Manuel vites araçları tercih edenler ise biraz daha araç kullanmayı sevenler ve araba sürmeyi daha iyi bilenler. Manuel arabalar vites değişimi kullanıcının elinde olduğundan, kullanıcı daha fazla araç hâkimiyetine sahiptir. Aracın performansı ve hızlanması otomatik arabalarda araca bağlıyken manuel arabalarda bunun hâkimiyeti de kullanıcının elindedir.

Bu kategorideki araçlar bir yandan da yakıt tasarrufu yönünden tercih edilmektedir. Yeni nesil araçlarda bu biraz değişmiş olup, yeni üretilen otomatik vites arabalar daha az yakıt tüketimi sağlarken, yine de araç kiralama sektöründeki birçok araç maalesef bu seviyeye gelememiştir. Sektördeki manuel araçların otomatik viteslere oranla daha az yakıt tüketimine sahip olması sebebiyle bu araçlar daha çok talep görmektedir. Arzın az olması ve servis bakım maliyetleri yüksek olduğundan kiralama fiyatları da biraz daha yüksek tutulmaktadır.

Bu Yazımız : 28 Eylül Cumartesi 23:06 da güncellenmiştir.