Otomatik araç kiralamadan önce bilmeniz gerekenler

Otomatik vites araba görseli

Araba sevdalıları arasında bitmek bilmeyen tartışmalardan biriside otomatik vites mi manuel vites mi sorusudur.

Otomatik vites araç kiralamayı tercih ettiğiniz zaman, seyir halindeyken debriyaj, vites değişimi gibi işlemlerle uğraşmayacağınızdan dolayı daha dikkatli ve rahat bir sürüş kazanırsınız. Bu kategorideki araçlar yokuş kalkış desteği, rampalarda geri kaçmayı engelleme sistemlerine sahip olduğu için özellikle araç kullanmaya yeni başlayanlar için daha pratik bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca sürüş sırasında sol ayak boşta olacağından daha az yorucu seyahat edersiniz.

Bu araçlar şanzıman yapısı nedeniyle servis bakım ve onarım maliyetleri yüksektir. Ayrıca daha çok talep edildiği için arz eksikliği sebebiyle diğer araçlara göre günlük kiralama fiyatları biraz daha yüksektir.

otoamtik vites ve manuel vites yakıt tüketimi karşılaştırması

Bazı müşterilerimiz otomatik viteslerin daha fazla yakıt tüketimine sahip olacağı endişesiyle bu araçları tercih etmemektedir. Fakat yeni üretilen arabalar yüksek teknoloji sayesinde artık manuel vitesli araçlara göre daha az yakıt tüketimine sahiptirler. Arabalarda yakıt tüketimine etki eden birçok unsur vardır. Yandaki resimde de göreceğiniz gibi aynı model aracın otomatik ve manuel yakıt tüketimi karşılaştırılmıştır. Görüldüğü gibi otomatiğin yakıt tüketimi daha az tespit edilmiştir.

Aşağıda bu kategorideki kiralık arabalarımız listelenmiştir. Kiralamak istediğiniz aracı seçip hemen rezervasyon işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Bu Yazımız : 28 Eylül Cumartesi 21:30 da güncellenmiştir.