Yeryüzünün cenneti : Antalya'da gezilecek yerler

Antalya'da Kış Aylarında Gezilecek En Güzel Yerleri Sizin İçin Derledik

Antalya güzelliği ve sıcaklığı ile gelen yerli ve yabancı turistlere güzel bir ev sahipliği yapıyor. Neredeyse her ilçesinde konaklama tesisleri açısından zengin bir seçenek sunan antalya tatilcilerin vazgeçilmezi haline geliyor. Bu yazımızda sizler için Antalya'da kış aylarında gezilecek yerler'i sıraladık.

1. Kaleiçi

Antalya'nın en eski şehirlerinden olan Kaleiçi M.S 130 yılında yapılmış olan Hadrian Kapısı'ndan misafirlerine hoşgeldin diyor. Dar sokakları, taş ve ahşap evleri arasında tarihin kokusu ile ilerlerken muhteşem manzarası ile aşağıda sizi Antalya Yat Limanı sizi karşılıyor.

Antalya Kaleiçi
Antalya Kaleiçi

 

2. Düden Şelalesi

Şehir merkezinden 10 kilometre uzakta bulunan Düden Şelalesi, Düdenbaşı mevkiinde yüzeye çıktıkdan sonra iki kola ayrılmaktadır. Yukarı Düden olarak adlandırılan şelalenin kolu, yemyeşil bitki örtüsü ve harika ortamı ile adeta huzur saçıyor. Bu düden cennetin'de vakit geçirebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz çok güzel restorantlar ve cafeler bulunmakta. Suyun sesinde manzaranın tadını çıkarın derim.

Yukarı Düden Şelalesi
Düden Şelalesi

 

3. Perge Antik Kenti

Büyük hamamları ve çok fazla çeşmesi olmasından dolayı Su Kenti olarak'da anlandırılan Perge Antik Kenti şehir merkezinin 18 kilometre doğusundaki Aksu ilçesi'nde yer alıyor. Tarih öncesi çağlarda yerleşim için kullanılmış Karain, Öküzini gibi mağaraların ve Beldibi, Belbaşı kaya sığınaklarının sınırları içerisinde kaldığı Pamfilya Bölgesi’ne başkentlik yapmış antik kent, konumu nedeniyle önemini uzun süre korumuş.

Perge Antik kenti
Perge Antik Tiyatro

 

 

Antalya'nın gezilecek yerleri yazmayla ya da anlatmayla bitmez.

Gün geçtikçe bu yazımıza Antalya da gezilecek yerleri eklemeye devam edeceğiz. Antalya havasıyla suyuyla aşık olacağınız bir şehir. Denizinden ırmağına, ovasından dağlarına adeta bir cennet.Atatürk'ünde dediği gibi;

Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel şehridir.

M.Kemal ATATÜRK

 

Bahsettiğimiz yerlere gitmek için aracınız var mı ?

Bu bahsettiğimiz gezilecek yerlerin bazılarına toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz.Bazılarına ulaşamayacağınız gibi gün toplu taşıma ile daha fazla zaman ayırmanız gerekecektir. Neden yollarda boşuna zaman kaybeceksiniz? Daha fazla gezmek istemezmisiniz?
AD Rent a car ile en uygun fiyata aracınızı kiralayarak özgürce ve rahatça antalya'yı gezmenin tadını çıkarın.

Yorumlar ( 2 )

  • Mehmet Eren

    Antalya'da yaşayanlar gerçekten kıymetini bilmiyorlar.

    06 Ekim Pazar 2019 00:52
  • Emrullah GÜNGÖR

    Antalya çok büyük bir yer ve içinde bir sürü tatil beldesi var. Kaş, Kalkan, Belek, Kemer, Olimpos & Çıralı, Alanya, hepsi tek başına birer tatil yeri. Hepsinin karakteri ve vaadi çok farklı.

    05 Şubat Çarşamba 2020 01:13

Bir Yorumda Siz Bırakın