Kepez Rent a Car Firmaları & Kepez Araç Kiralama

Kepezde araç kiralamak istiyorsanız hemen Araç Filomuz sayfasındaki araçlarımızdan birini kiralayabilirsiniz. Dilerseniz ofisimize gelip kiralayın, dilerseniz rezervasyonunuzu oluşturun adrese teslim araç kiralama hizmetimizden faydalanın. Kepez içi kullanım için size Dizel Araçlar kategorisindeki araçlarımızı öneririz.

En iyi araçlar ve en avantajlı fiyatlar için lütfen bekleyiniz

Kepez Neresidir?

Kepez Antalya’nın merkezde bulunan 5 ilçesinden birisidir. 2016 nüfus bilgilerine göre kepezde yaşayan 508 bin kişi vardır. 60 mahallesi 7 köyü bulunmaktadır. Şehrin en kalabalık ikinci ilçesidir. Şehir merkezinden Kepez’e ulaşmak çok kolay.

Kepez'de Nereleri Gezebilirim?

Antalya’nın ticari boyutda gelişmiş bir ilçesidir. Şehir merkezine yakınlığı sebebiyle aşağıda bahsettiğimiz noktaları toplu ulaşım araçlarıyla bile gezebilirsiniz. Yinede özgür bir gezinti için ucuz araç kiralama kategorimizdeki araçlarımızdan birini kiralayabilirsiniz.

1. Düden Şelalesi

Dünyanın her yerinden ve ülkemizden çok sayışa turist çeken düden şelalesi kepez ilçesinin gezilmesi gereken en önemli yerlerinden birisidir. Etrafınızı saran yemyeşil ağaçların arasında şelaleye karşı bir bardak çay içmenizi öneririz. Ayrıca piknik içinde araç kiralayarak burada doya doya bir gün geçirebilirsiniz. Su sesinin büyüsünde şelalenin yüksekliği ve suyun dansı göz kamaştırıyor. Stres atmak için tam yeri.

2. Hayvanat Bahçesi

1989 yılında hizmete açılan Kepez Hayvanat Bahçesi 100’den fazla tür ve bu türlerin 856 çeşidi ile ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Büyüklüğü sebebiyle geniş bir zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde küçük şelaleler yer aldığı gibi çocuklar için oyun parkları ve aktivitelerde bulunmaktadır.

3. Kırkgöz Han

Burada bulunmuş olan bir kitabeden yola çıkarak Kırkgöz Han’ın 2. Gıyasettin Keyhüsrev tarafından yapıldığı bilinmektedir. Anadolu Selçukluları döneminden kalma bu yapının 1230-1245 yılları arasında yapıldığı söylenmektedir.